Problemy z zębami dotyczą zarówno dorosłych, jak i dzieci. Sporym problemem jest jednak to, że wiele osób z opóźnieniem zgłasza się po pomoc stomatologiczną. W wielu przypadkach powodem takiej wizyty jest rozwijająca się próchnica. Warto wspomnieć, że jeśli nie jest ona leczona we wczesnej fazie, czeka nas borowanie. Dlaczego do gabinetów stomatologicznych zgłaszamy się dopiero wtedy, gdy ząb zaczyna boleć?

Najczęstszym tego powodem jest lęk przed bólem. Wiele osób przypomina sobie czasy dzieciństwa i bolesne borowanie. Taki uraz mógł spowodować, że dentysta kojarzy się wyłącznie z bólem. Warto jednak pamiętać, że stomatologia to bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina. Obecnie odczucia bólowe może łatwo zminimalizować za pomocą powszechnie dostępnych znieczuleń. Do stomatologa powinniśmy zgłaszać się przynajmniej raz w roku. Wówczas dentysta może wykryć wszelki ubytki w zębach oraz zaproponować odpowiednie dla nas leczenie. Takie profilaktyczne działanie uchroni nas przed poważniejszymi konsekwencjami.

Największe obawy występują jednak w przypadku dzieci. Jeśli nasz maluch również reaguje niechęcią na wizyty u stomatologa, warto wybrać takiego lekarza, który specjalizuje się w leczeniu dzieci. Gabinety takich stomatologów są bowiem ściśle dostosowanie do potrzeb małych pacjentów. Pomieszczenia są kolorowe, a i sam lekarz odbiega wizerunkiem od stomatologa dla dorosłych. Odpowiednia postawa rodziców również może wiele zdziałać. Rodzic nie powinien straszyć dziecka wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Choligrip NA NOC cena