Jak wybrać rzetelny gabinet dentystyczny?

Obecnie zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach konkurencja między stomatologami jest ogromna. Pacjenci mogą zatem wybierać pomiędzy nawet kilkudziesięcioma gabinetami stomatologicznymi. Pozornie wydaje się to dobre, jednak w obliczu tak dużego wyboru możemy zadać sobie pytanie w jaki sposób poznać dobrego stomatologa?

Pierwsze rozeznanie możemy zrobić już podczas rozmowy telefonicznej. Dobry stomatolog udzieli nam odpowiedzi na wszystkie nasze pytania i ewentualne wątpliwości. Również podczas pierwszej wizyty stomatolog powinien wzbudzić nasze zaufanie. Ważne, żeby dentysta szczegółowo zapoznał się z naszym problemem oraz dokonał oględzin zębów. Jednym z ważniejszych kryterium jest czystość gabinetu. Ze względu na przeprowadzane w nim zabiegi, gabinet powinien być wręcz sterylny. Niedopuszczalne są jakiekolwiek zacieki czy ślady, które wskazywałyby na obecność poprzedniego pacjenta. Wszystkie narzędzia powinny być zdezynfekowane i starannie ułożone. Cała nasza wizyta powinna być odnotowana w karcie. Stomatolog jeszcze przed wdrożeniem leczenia powinien nam przedstawić wszystkie opcje.

W przypadku stomatologów dziecięcych niezwykle istotny jest sposób podejścia lekarza do dziecka. Pamiętajmy, że dziecko często jest przerażone samą wizytą, dlatego lekarz powinien dążyć do zminimalizowania tego stresu. Gabinety stomatologiczne zazwyczaj są kolorowe, pełne obrazków, które działają uspokajająco na dzieci. Z kolei rodzic powinien ocenić czystość takiego gabinetu.

Infanrix https://www.ospawietrzna.pl/