http://wyprzedzmeningokoki.pl/co-to-sa-meningokoki

Dla dzieci pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym jest dużym przeżyciem. Od rodziców, ale i od dentysty zależy to, w jaki sposób będzie ją wspominać. Warto odpowiednio przygotować dziecko na taką wizytę, by zminimalizować u niego stres. Kiedy powinna odbyć się pierwsza wizyta?

Wielu stomatologów zaleca, żeby pierwsza wizyta odbyła się w momencie, gdy dziecko ukończy 18. miesiąc życia. Podczas tej wizyty dentysta sprawdza czy u dziecka rozwija się wada zgryzu. Coraz częściej wykonuje się także badanie laserem diagnostycznym, dzięki któremu można ocenić ewentualne zmiany próchnicze. Jeżeli dentysta nie stwierdzi żadnych zmian, które kwalifikują się do leczenia, maluch zostanie poinstruowany odnośnie sposobów pielęgnacji zębów. Jednakże wizyty kontrolne powinny odbywać się co kilka miesięcy. Trzeba bowiem pamiętać, że zęby mleczne mają tendencję do rozwoju zmian próchniczych. Z tego powodu stan zębów trzeba systematycznie kontrolować.

Jeśli u dziecka doszło już do rozwoju próchnicy, konieczne będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia. U dzieci najczęściej proponuje się zabieg ozonowania. Polega on na nałożeniu na chory ząb specjalnego kapturka, za pomocą którego aplikuje się ozon. Sama aplikacja trwa kilkanaście sekund i jest całkowicie bezbolesna dla dziecka. Zabieg przyczynia się do spowolnienia rozwoju próchnicy, dzięki czemu nie trzeba usuwać mleczaków aż do naturalnego wyrżnięcia zębów stałych. Rodzice powinni dopilnować tego, by dziecko regularnie szczotkowało zęby.

żółtaczka typu a Zakaźna ospa wietrzna przebieg choroby oraz okres wylęgania zależą od układu odpornościowego dziecka